کد خبر: ۵۸۴۱۷۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۷ - ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹
به گزارش خبرخودرو، مشاور انجمن خودروسازان ایران چالش‌های موجود در حوزه تیراژ تولید خودرو و قطعه را ناشی از نحوه قیمت‌گذاری خودرو دانست.


به گزارش خبرخودرو، مشاور انجمن خودروسازان ایران چالش‌های موجود در حوزه تیراژ تولید خودرو و قطعه را ناشی از نحوه قیمت‌گذاری خودرو دانست.

داوود میرخانی رشتی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت: تولید خودرو، ارتباط تنگاتنگی با میزان تولید قطعه در کشور، توسط قطعه‌سازان دارد؛ بنابراین اگر قطعات موردنیاز خودروسازان تأمین شود، صنعت خودرو در حوزه تولید با مشکلی مواجه نخواهد بود.

وی با بیان اینکه مشکل اصلی خودروسازان به شبکه تأمین قطعات مربوط می‌شود، گفت: قیمت‌گذاری یکی از چالش‌هایی است که صنعت قطعه‌سازی کشور با آن درگیر است.

مشاور انجمن خودروسازان ایران افزود: تا زمانی که مشکل قیمت‌گذاری مرتفع نشود، افزایش قیمت قطعه از سوی خودروسازان متصور نیست.

میرخانی رشتی ضمن اشاره به افزایش 80 درصدی قیمت مواد اولیه، بیان کرد: قیمت مواد اولیه با یک روند تصاعدی، رو به افزایش است و با وجود این شرایط، علاوه بر ورود ضرر و زیان به صنعت قطعه، فرآیند تولید قطعه مختل خواهد شد.

وی تصریح کرد: در صورت تداوم این شرایط، خسارت‌های وارده به صنعت قطعه‌سازی در سال گذشته، در سال جاری نیز همچنان ادامه خواهد یافت؛ بنابراین گره کور صنعت خودرو ناشی از مشکلات زنجیره تأمین قطعات است.

مشاور انجمن خودروسازان ایران در پایان با تاکید بر اینکه ستاد تنظیم بازار می‌بایست هر چه سریع‌تر در خصوص تعیین تکلیف قیمت خودرو اقدام نماید، خاطرنشان کرد: فرآیند تعیین قیمت‌ خودرو، اگر به متعادل‌سازی قیمت‌ها بیانجامد، خرید قطعه با قیمت تعدیل شده، برای خودروسازان فراهم و افزایش تیراژ تولید، برای قطعه‌سازان نیز میسر می‌گردد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"