کد خبر: ۵۸۵۰۱۰
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۶ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹
به گزارش خبرخودرو، دبیر انجمن خودروسازان ایران در خصوص ایرادات وارده به فرمول شورای رقابت و لزوم اصلاح نحوه قیمت‌گذاری خودرو توضیحاتی ارائه داد.


به گزارش خبرخودرو، دبیر انجمن خودروسازان ایران در خصوص ایرادات وارده به فرمول شورای رقابت و لزوم اصلاح نحوه قیمت‌گذاری خودرو توضیحاتی ارائه داد.

احمد نعمت بخش در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در خصوص قیمت‌گذاری‌های جدید خودرو و شیوه‌های جدید فروش خودرو اظهار داشت: انتظار ما از شورای رقابت این است که قیمتی را برای خودرو تعیین نماید که خودروساز زیان نکند. البته فرمولی که شورای رقابت برای تعیین قیمت خودرو اعلام نموده، در مقایسه با گذشته اصلاحات اندکی داشته اما همچنان سه مشکل اساسی آن به قوت خود باقی است.

وی افزود: اولین مشکل اساسی این فرمول این است که قیمت پایه سال 91، مبنای تعیین قیمت قرار گرفته و در واقع بر اساس آن تورم بخشی بانک مرکزی، در سال‌های اخیر را به آن اضافه کرده‌اند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: در اسفند ماه سال 90، که وظیفه قیمت‌گذاری در اختیار سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده بود، در کمیته خودرو این سازمان که بنده نیز عضو آن کمیته بودم، افزایش 20 درصدی قیمت خودرو، مورد بررسی و تصویب قرار گرفته بود.

نعمت بخش ادامه داد: افزایش 20 درصدی قیمت خودرو در اسفند ماه سال 90، به دلیل اثرات تورمی آن در شب عید و بر هم خوردن تعادل بازار به 6 درصد کاهش یافت و مقرر شد 14 درصد مابقی در اردیبهشت و یا خرداد سال 91 اعمال شود.

وی در ادامه با اشاره به ورود شورای رقابت به عرصه قیمت گذاری خودرو در سال 91، گفت: این شورا، قیمت اسفند سال 90 کمیته خودرو را بدون در نظر گرفتن 14 درصد مابقی آن، مبنای قیمت سال 90 در نظر گرفت و بدین ترتیب مبنای قیمت گذاری خودرو در این شورا، همواره 14 درصد زیر قیمت واقعی بوده است.

دبیر انجمن خودروسازان ایران تاکید کرد: قیمت‌های تعیین شده از سوی شورای رقابت و همچنین تثبیت قیمت خودرو طی 16 ماه گذشته از سوی وزارت صمت، زیان 40 هزار میلیارد تومانی خودروسازان را به همراه داشته است.

نعمت بخش نخستین راهکار را اصلاح قیمت پایه خودرو تعیین شده از سوی شورای رقابت دانست و گفت: قیمت تعیین شده از سوی کمیته خودرو در وزارت صمت در بهمن ماه 97 نیز همراه با زیان بوده است به نحوی که در آن زمان، سازمان حمایت، قیمت تمام شده پراید را 39 میلیون تومان اعلام نمود.

وی یادآور شد: خودرو پراید در آن بازه زمانی در بازار، 48 میلیون تومان خرید و فروش می‌شد؛ اما خودروساز مکلف به فروش محصول خود با قیمت 37 میلیون و 500 هزار تومان گردید.

دبیر انجمن خودروسازان ایران در خصوص نحوه تعیین قیمت خودرو در سال جاری گفت: پیشنهاد خودروسازان این است که قیمت خودرو در بهمن 97، به عنوان قیمت پایه لحاظ شود و تورم بخشی، طی دو سال اخیر را نیز به آن بیافزایند تا قیمت محصولات تولیدی به قیمت واقعی نزدیک شود.

نعمت بخش در خصوص سایر ایرادات وارده بر فرمول شورای رقابت توضیح داد: خودروسازان از سال 91 تاکنون متحمل هزینه‌هایی مشتمل بر نصب ایربگ، ای‌بی‌اس و افزایش استانداردها از 55 به 63 و سپس به عدد 85 و ارتقای میزان آلایندگی از یورو 2 به یورو 4 و هم اکنون به یورو 5 بر روی خودروهای تولیدی شده‌اند که موجب ارتقای محصولات شده اما در تورم بخشی بانک مرکزی و فرمول شورای رقابت لحاظ نمی‌شود که می‌بایست محاسبه گردد.

وی برای مثال به اختلاف قیمت حدود 2 میلیون تومانی کاتالیست خودروهای یورو 5 در مقایسه با خودروهای یورو 4 اشاره کرد و گفت: این موضوع در فرمول شورای رقابت دیده نشده است.

دبیر انجمن خودروسازان ایران در خصوص اعمال تورم بر قیمت خودرو بیان کرد: در فرمول شورای رقابت همواره تورم سال گذشته، برای محصولات سال جدید محاسبه می‌شود در صورتی که بسیاری از اقلام از جمله مواد اولیه در مقایسه با سال گذشته با افزایش قیمت همراه هستند؛ البته صحبت‌هایی مبنی بر اعمال تورم بخشی سه ماهه یا شش ماهه مطرح شده که در گذشته نیز مطرح بوده اما تاکنون اجرایی نشده و در نهایت منتهی به تورم یک ساله گردیده است.

نعمت بخش تعلل در تعیین قیمت خودرو را به زیان خودروسازان دانست و اعلام کرد: انتظار این است که قیمت گذاری به نحوی پیش برود که خودروسازان را از زیان خارج نماید تا تمرکز بیشتری بر افزایش کیفیت محصولات و پرداخت مطالبات قطعه‌سازان داشته باشند.

وی تاکید کرد: هر گاه افزایش قیمت خودرو ناچیز باشد، خودروسازان در تعامل با قطعه‌سازان نیز افزایش قیمت ناچیزی را اعمال می‌نمایند؛ این در صورتی است که قیمت مواد اولیه خریداری شده از سوی قطعه‌سازان افزایش چشمگیری دارد و قطعه‌سازان نیز از این رهگذر، نقدینگی موردنیاز برای به روزرسانی ماشین‌آلات قدیمی را در اختیار ندارند که موجب افت کیفیت خودرو می‌شود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"