کد خبر: ۵۹۰۸۲۴
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۵ - ۱۱ مرداد ۱۳۹۹
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر ایران عدم اصلاح تعرفه گمرکی واردات تایر سنگین را اجحاف در حق تولید دانست و بر اصلاح آن تاکید کرد.


به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر ایران عدم اصلاح تعرفه گمرکی واردات تایر سنگین را اجحاف در حق تولید دانست و بر اصلاح آن تاکید کرد.

محمدرضا تقی گنجی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در خصوص واردات بی‌رویه تایرهای سنگین به بازار اظهار داشت: تولید تایر سنگین در داخل انجام می‌شود اما به دلیل جاذبه واردات، این نوع تایرها جزو اقلامی است که واردات بی رویه آن را شاهد هستیم.

وی با اشاره به واردات تایر سنگین در سال گذشته به اندازه نیاز پنج سال بازار گفت: واردات این نوع کالا همچنان با مجوز دولت انجام می‌شود در حالی که دولت می‌بایست در راستای لغو مجوز واردات این محصول اقدام نماید.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر ایران افزود: انجمن همواره مراتب اعتراض خود را نسبت به واردات تایر سنگین مطرح نموده به اندازه کافی در داخل تولید می شود و با توجه به اینکه به اندازه کافی واردات این محصول انجام شده نیاز چندانی به واردات این محصول وجود ندارد.

تقی گنجی ادامه داد: واردات تایر با ارز 4 هزار و 200 تومانی انجام می‌شود؛ در حالی که ارز نیمایی در حال حاضر برای تولید تخصیص یافته و دریافت مابه‌التفاوت از تایرهای وارداتی ضروری است.

وی با اشاره به تعرفه گمرکی 5 درصد برای واردات تایر سنگین در زمان کمبود این محصول گفت: در حال حاضر این تعرفه می‌بایست تا میزان 26 درصد افزایش یابد زیرا ازدیاد واردات این نوع تایر، حتی ارائه حواله خرید از سوی دولت به کامیونداران را با چالش‌هایی مواجه نموده است.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی صنعت تایر ایران افزود: عدم اصلاح تعرفه گمرکی برای واردات تایرهای سنگین، احجاف در حق تولید داخلی است.

تقی گنجی در خصوص میزان استقبال تولیدکنندگان نسبت به ثبت سفارشات در سامانه جامع تجارت بیان کرد: ثبت سفارشات در خصوص میزان تولید، فروش و حتی واردات تایر بر اساس تاریخ، هر 15 روز یک بار در این سامانه انجام می‌شود که 15 مرداد ماه سال جاری، اولین مرحله از ورود اطلاعات است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"