کد خبر: ۵۹۴۵۱۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۸ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۹

روزنامه صبح نو نوشت: رییس‌جمهوری روز گذشته در یکی از نشست‌های ستاد اقتصاد مقاومتی به اظهارنظر درباره تلاطم بازار خودرو پرداخت و «تاکید» کرد که «نباید» این مسائل باعث به‌هم‌خوردن تعادل در بازار شود.

اوضاع اقتصادی و مدیریتی کشور به حدی سوررئال شده است که رییس‌جمهوری به افزایش تولید خودرو در سال‌جاری اشاره و دوباره «تاکید» کرده که نباید با این افزایش تولید، شاهد افزایش سرسام‌آور قیمت باشیم. این اظهارنظرهای آقای روحانی در حالی صورت می‌پذیرد

که وزارت صمت به عنوان وزارتخانه متبوع مورد اشاره آقای رییس‌جمهوری هنوز بعد از چند ماه با «سرپرست» اداره می‌شود؛ سرپرستی که چند روز قبل، افزایش قیمت خودرو را یک مساله روانی توصیف کرده است. این نابسامانی در بازار خودرو در حالی صورت می‌پذیرد که سوءمدیریت دولتی چند هفته‌ای بازار بورس را هم متلاطم کرده بود؛ فقط بازارهای کلانی مانند خودرو یا بورس نیستند که با مشکل مواجه شده‌اند. سوءمدیریت در ماه‌های اخیر رکوردهای پیشین خود را شکست.

رییس‌جمهوری در مناظرات انتخاباتی‌اش تغییر لحظه‌ای قیمت ارز را نشانه فروپاشی اقتصاد می‌خواند. حالا کار به جایی رسیده است که در عرض فقط چند ساعت به اندازه تمام دولت‌های گذشته پول ملی با کاهش ارزش مواجه می‌شود. نابسامانی تا به حدی پیش رفته که بازار کره خوراکی با تلاطم مواجه شده و دولتِ تدبیر و امید که مدعی راهکارهایی برای حل مشکلات زمین و زمان بود، حالا خروجی مراکز اقتصادی‌اش تبدیل به ابلاغ مصوباتی شده است برای اعلام قیمت مصوب کره 100 گرمی! حالا شاید طنز تلخ فرمایش‌های کلی و بدون مبنای رییس دستگاه اجرایی کشور و «باید»ها و «نباید»هایی که صرفا در مقام حرف باقی مانده‌اند، بیشتر خود را نشان بدهد. طنز تلخی‌ است: دولتی بر مسند است که جز حرف و تاکید و توصیه، راهکاری برای حل معضلات ندارد!


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
طراحی و تولید: "ایران سامانه"