مجلس
وزیر پیشنهادی صمت فرد مناسبی برای تصدی وزارت صمت است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها در مجلس شورای اسلامی تجربیات پیشین وزیر پیشنهادی صمت در حوزه صنعت و سرپرستی سه ماهه وی در این وزارتخانه نشان می‌دهد که فرد مناسبی برای تصدی وزارت صمت هستند.
ساماندهی وزارتخانه صمت با حضور وزیر پیشنهادی
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی وزیر پیشنهادی صمت را گزینه مناسبی برای انتصاب وزیر صنعت، معدن و تجارت دانست.
اصلاح مدل خودروسازی کشور ضروری است
به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از برنامه های مجلس یازدهم در زمینه ساماندهی صنعت خودرو سخن گفت.
قطعاً به مدرس‌خیابانی رای مثبت خواهم داد
شهباز حسن‌پور، نماینده سیرجان:
به گزارش خبرخودرو، شهباز حسن‌پور، نماینده سیرجان در خصوص عملکرد سه ماهه حسین مدرس‌خیابانی به‌عنوان سرپرست وزارت صمت گفت: عملکرد ایشان در این وزارتخانه بر پایه صداقت، شفافیت و از همه مهمتر، پیگیری بوده است.
تعطیلی واحدهای تولیدی خودروهای سنگین در پی عدم انعقاد قرارداد از سوی مصرف کنندگان داخلی
به گزارش خبرخودرو، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن تاکید براینکه هدف کمیسیون متبوعش برچیدن واردات ضد منافع ملی است، می گوید عدم انعقاد قرارداد، موجب تعطیلی واحدهای تولید خودروهای سنگین شده است.
وزیر پیشنهادی صمت از توانمندی و تسلط کافی بر امور وزارتخانه برخوردار است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به لزوم تشکیل یک بسیج ملی در حوزه تولید و صنعت، بر توانمندی وزیر پیشنهادی دولت و تسلط وی بر امور وزارتخانه تاکید کرد.
تأثیر گسترده افزایش قیمت لاستیک بر حوزه حمل و نقل
به گزارش خبرخودرو، آرا شاوردیان با اشاره به افزایش قیمت لاستیک در بازار در چند ماه اخیر، گفت: متاسفانه در چند ماه اخیر قیمت لاستیک افزایش بسیاری پیدا کرده و این مسئله مشکلاتی را برای مردم به ویژه رانندگان ایجاد کرده است.
رقابت و خروج دولت از صنعت خودرو عامل ارتقای کیفیت
صنعت خودرو گرفتار مدیریت دولتی و فقدان رقابت است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: خروج دولت از خودروسازی ها و ایجاد فضای رقابت به رفع مشکلات نقدینگی و ارتقای کیفیت می انجامد.
تحقیق و تفحص از خودروسازان کلید خورد
به گزارش خبرخودرو، محسن علیزاده عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از کلید خوردن تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی در مجلس یازدهم خبر داد و گفت: از آنجایی که پیش از آغاز نمایندگی در مجلس، به مردم قول بهبود وضعیت بازار خودرو داده شده بود، طرح تحقیق و تفحص از بازار خودرو با هدف شفاف‌سازی عملکرد خودروسازی‌ها در مجلس یازدهم کلید خورد.
راهکارهای تامین مواد اولیه بدون وابستگی ارزی چیست؟
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز تاسف از سیاست‌های نادرست دولت در مبحث ارز و تاثیر آن بر صنایع به بیان راهکارهای قطع وابستگی ارزی صنایع کشور از جمله صنعت قطعه‌سازی پرداخت.
افزایش نرخ ارز تحقق اهداف سهمیه‌بندی بنزین را ناکام گذاشت
طرح یارانه بنزینی نمایندگان در راه است؛
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به تاثیر منفی رشد نرخ ارز بر طرح سهمیه‌بندی بنزین از طرحی در مجلس مبنی بر اختصاص یارانه بنزین به مردم خبر داد.
تدوین طرح ساماندهی بازار خودرو در کمیسیون صنایع و معادن
به گزارش خبرخودرو، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تدوین طرح ساماندهی بازار خودرو به منظور رفع مشکلات موجود در این صنعت در کمیسیون متبوعش خبر داد.
حمایت از خودروسازان داخلی و رعایت حقوق مصرف‌کننده دو روی یک سکه‌اند
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه مجلس کمک به تولید داخلی خودرو و علاوه بر آن رعایت حقوق مشتری با هدف ممانعت از ورود خسارت به طرفین است.
گره کور ترافیک و معضلات شهری چه زمانی گشوده می‌شود؟
طرح ترافیک مسکنی موقت؛
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی شوراها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مسائل شهری گره کور و پیچیده‌ای است که نیازمند همکاری همگانی است و در این میان، انجام وظایف قانونی توسط دولت و شهرداری حائز اهمیت بسیار است.
کمیسیون صنایع و معادن از ایران خودرو بازدید می‌کند
به گزارش خبرخودرو، اعضای کمیسیون صنایع و معادن به منظور استماع گزارش مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در هفته جاری از این گروه صنعتی بازدید می کنند.
کلید کمیته خودرویی مجلس به روی کدام طرح چرخید؟
به گزارش خبرخودرو، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن بیان چالش‌های موجود در صنعت خودرو، ارائه طرح ساماندهی صنعت خودرو را روزنه‌ امیدی در جهت تصویب یا اصلاح قوانین و سیاست‌گذاری‌های خودرویی دانست.
لزوم تعیین قیمت خودرو در فضای رقابتی و با محوریت خودروسازان
طرح خودرویی مجلس با دوفوریت در راه است؛
به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تمرکز صرف بر قیمت خودرو حلال مشکلات نیست بلکه چالش‌‌های صنعت خودرو نیازمند راهکارهای ریشه‌ای و رقابتی شدن فضای خودروسازی است.
طرح اصلاح سهمیه‌بندی بنزین در دستور کار کمیسیون انرژی نیست
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس معتقد است اصلاح طرح سهمیه‌بندی بنزین در شرایط کنونی حتی اگر متکی بر استدلال‌های منطقی و علمی باشد جایز نیست چراکه احتمالا به جامعه تنش وارد کند.
مجلس به دنبال تدوین فرمول قیمت‌گذاری خودرو
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس می‌گوید مجلس درصدد است تا با تدوین طرحی فرمول قیمت گذاری خودرو را تعریف کرده و از التهابات بازار بکاهد.
دلالان، قطعات خودرو را گران کردند
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از افزایش قیمت قطعات یدکی خودرو، گفت: رشد نرخ ارز حداکثر 20 درصد، قیمت قطعات یدکی خودرو را افزایش داده و موجب گرانی آن می‌شود، این در حالی است که به دلیل فعالیت دلالان در بازار قیمت‌ها سر به فلک گذاشته است.
صفحه  از ۳۹
طراحی و تولید: "ایران سامانه"