مجلس
کاهش نرخ ارز و قیمت تمام شده خودرو در اولویت است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تولید پایه و اساس اقتصاد مقاومتی است و تجربه نشان داده در شرایط جنگ اقتصادی، باید برای مسئله تولید اهمیت ویژه‌ای قائل باشیم.
داخلی سازی قطعات استراتژیک از اثرات منفی نرخ ارز می‌کاهد
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قطعات حساس و استراتژیک صنعت خودرو در داخل کشور داخلی سازی می‌شد و از شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کردیم، در این حوزه موفقیت بیشتری حاصل می شد.
هدف از مالیات بر عایدی سرمایه مقابله با سوداگری است
به گزارش خبرخودرو، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات‌ بر عایدی سرمایه نوعی مالیات بر سوداگری است که در سرمایه‌گذاری‌های مبتنی بر تولید برای اقتصاد کشور موثر است.
عرضه خودرو در بورس از طریق مصوبه ساماندهی صنعت خودرو رد شد
به دنبال تذکرات نمایندگان در صحن علنی مجلس؛
به گزارش خبرخودرو، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام بررسی الزامات و راهکارهای تحقق شعار سال در جلسه گذشته کمیسیون، دلایل ارجاع مجدد مصوبه مجلس دهم تحت عنوان ساماندهی صنعت خودرو به کمیسیون از سوی صحن علنی را تشریح کرد.
ارجاع طرح ساماندهی صنعت خودرو به کمیسیون صنایع و معادن
به گزارش خبرخودرو،طرح ساماندهی صنعت خودرو جهت بررسی بیشتر به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارجاع شد.
تشکیل کمیته صیانت از نهضت ساخت داخل در دستورکار کمیسیون صنایع قرار می‌گیرد
به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: هدف از تشکیل این کمیته، مدیریت واردات با همکاری وزارت صمت است تا در صورت لغو تحریم‌ها تولید داخلی کشور لطمه نبیند.
صنعت خودرو باید با ورود بخش خصوصی رقابتی شود
به گزارش خبرخودرو، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از دخالت دولت در صنعت خودروی کشور بر نقش اساسی آن در حذف موانع دست و پاگیر و اجرای درست قوانین در جهت تداوم تولید خودرو تاکید کرد.
کمیسیون صنایع فرمول تعیین قیمت خودرو را بررسی می‌کند
به گزارش خبرخودرو،عضو هیت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه افزایش بهای خودرو باید متناسب با میزان رشد دستمزد باشد و گرانی بیش از آن غیرمجاز است، گفت: کمیسیون صنایع و معادن مجلس فرمول افزایش قیمت خودرو را بررسی می کند تا از افزایش غیرمنطقی آن جلوگیری کند.
برنامه مجلس برای ساماندهی صنعت خودرو در سال 1400 چیست؟
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از برنامه های مجلس برای ساماندهی صنعت خودرو سخن گفت و اظهار داشت: با توجه به اینکه موضع مجلس قانون گذاری است یکی از برنامه های کمیسیون صنایع برای افزایش تولید در سال جدید تنقیح قوانین متعارض مجلس است.
نسخه شورای رقابت بر گرانی خودرو برخلاف وعده دولت برای کنترل قیمتها
به گزارش خبرخودرو،سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزایش قیمت خودرو در کارخانه را غیرمنطقی دانست و گفت: کمیسیون صنایع و معادن مجلس با جدیت موضوع افزایش قیمت خودرو را پیگیری کرده و از گرانی بی ضابطه آن جلوگیری می‌کند.
شیوه‌های حمایتی و مانع‌زدایی از تولید خودرو باید اصلاح شود
به گزارش خبرخودرو، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون بیشترین توجه به صنعت خودرو معطوف به مرحله پس از عرضه و خدمات پس از فروش و از دیدگاه مصرف‌کنندگان بوده، در حالی که این رویکرد نیازمند تغییر است.
تولید خودروی ارزان مطالبه مردم است
به گزارش خبرخودرو،نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید هرچند تولید خودروی ارزان قیمت با توجه به شرایط اقتصادی یکی از اصلی ترین مطالبات مردم است اما نباید ایمنی و کیفیت خودرو با بهانه تولید خودروی ارزان قیمت زیر سوال رود.
بررسی جزئیات طرح تحول بازار و صنعت خودرو سبک به سال جدید موکول شد
به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن رد ورود شورای رقابت به موضوع قیمت‌گذاری خودرو از ادامه بررسی جزئیات طرح عرضه خودرو به بورس در سال جاری خبر داد.
تحقق شعار سال در گرو پشتیبانی هدفمند از تولید است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی پشتیبانی هدفمند از تولید را از جمله راهکارهای تحقق شعار سال عنوان کرد.
ضرورت اقدام خودروسازان در جهت ارتقای کیفیت و مشتری محوری
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت خودروی کشور نیازمند سرمایه‌گذاری‌ها ‌‌‌و تکنولوژی‌های جدید و همچنین بازنگری در میزان تولید و کیفیت مبتنی بر مشتری محوری است.
متقاضیان خودروهای لوکس باید هزینه آن را از سال آینده پرداخت کنند
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اخذ مالیات بر خودروهای لوکس را یکی از روش های تامین منابع مالی دولت عنوان کرد.
تولید خودروی ارزان قیمت درگرو کاهش هزینه‌های تولید است
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس کاهش هزینه‌های تولید به منظور تولید خودروی ارزان قیمت را یکی از الزامات خودروسازان دانست.
افزایش تیراژ پاسخگوی زیان انباشته خودروسازان نیست
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بخشی از زیان دهی فعلی شرکت‌های خودروسازی با وجود تیراژ بالا ناشی از زیان انباشته‌ این شرکت‌ها در گذشته است.
عرضه خودرو در بورس سازوکاری برای تنظیم بازار است
به گزارش خبرخودرو، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تعیین قیمت پایه از سوی شورای رقابت یا سازمان حمایت به معنای قیمت‌گذاری دستوری نیست و هدف از این طرح تنظیم بازار است.
راهکارهای ساماندهی صنعت خودرو؛ از واردات تا مشارکت با شرکت‌های خارجی
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس واردات خودرو، مشارکت و استفاده از ظرفیت شرکت‌های خارجی را از جمله راهکارهای ساماندهی بازار خودرو دانست
صفحه  از ۵۰
طراحی و تولید: "ایران سامانه"