مجلس
نیاز صنعت خودرو تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان است نه آزادسازی قیمت‌ها
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش قیمت، داخلی‌سازی خودرو و بی‌نیازی به واردات قطعه از نتایج توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه قطعه‌سازی است.
اخذ مالیات از دلالان خودرو تفاوت قیمت کارخانه و بازار را کاهش خواهد داد
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر نقش مالیات بر خودرو در جهت حذف دلالان از بازار خودرو تاکید کرد.
حاشیه قیمت بازار خودرو بیانگر وجود تقاضای کاذب است
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه می‌توان با کاهش تعرفه واردات خودرو، حاشیه قیمت در بازار را از بین برد، گفت: باید با مدیریت دقیق از افزایش بی ضابطه قیمت مواد اولیه داخلی موردنیاز تولید خودرو جلوگیری کرد چراکه با تحقق این مهم، بهای تمام شده تولید خودرو کم می‌شود.
سامان یافتن صنعت خودرو کشور در گرو آزادسازی واردات است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اهمیت ابعاد سه گانه خودرو اعم از قیمت، کیفیت و رضایت مشتری، لازمه ورود شورای رقابت به حوزه قیمت‌گذاری را تنوع شرکت‌های خودروسازی داخلی و آزادی واردات دانست.
تحقیق و تفحص از خودروسازی‌ها در کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصویب شد
به گزارش خبرخودرو،سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تصویب طرح تحقیق و تفحص از خودروسازی‌ها در کمیسیون متبوعش خبر داد.
افزایش غیرمتعارف قیمت خودرو در نتیجه بازنگری فصلی قیمت خودرو
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قیمت‌های اعلامی شورای رقابت متناسب با کیفیت و ارزش واقعی خودروهای تولیدی نیست بلکه این تصمیمات تحت تاثیر شتاب افزایش قیمت‌‌ها در بازار اتخاذ شده است.
دخالت دولت در بخش خصوصی به هیچ عنوان قابل توجیه نیست
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معدن مجلس شورای اسلامی از توجه مجلس به حل مشکلات قطعه سازان سخن گفت.
عرضه خودرو به بورس کالا به معنای آزادسازی قیمت خودرو است
تردید نمایندگان به قابلیت اجرایی طرح ساماندهی
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: با عرضه خودرو به بورس کالا، دلالان بازار خودرو وارد بورس شده و قیمت بیش از آنچه که در حال حاضر به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد، افزایش می‌یابد.
حباب قیمت خودرو می‌ترکد
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید با کاهش نرخ ارز انتظار می‌رود که قیمت خودرو در کارخانه نیز کم شود.
ارتقای کیفیت و تولید حلقه مفقوده طرح ساماندهی صنعت خودرو
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح تحول صنعت و بازار خودرو با بیان اینکه جزئیات این طرح نیازمند بررسی بیشتر و انجام اصلاحات است در همین راستا به بیان نقطه نظرات خود پرداخت.
چرخش لاستیک روی دور گرانی؛ بازار توان افزایش چندباره قیمت را ندارد
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از گرانی چندباره قیمت تایر، می‌گوید افزایش بهای لاستیک، رشد قیمت روغن موتور و قطعات خودرو موجب بشتر شدن هزینه‌ی خانوار شده در حالیکه خودرو وسیله امرار و معاش بسیاری از خانواده‌ها است.
قیمت خودرو متناسب با نرخ ارز کاهش یابد
به گزارش خبرخودرو،سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید همان‌گونه که با رشد نرخ ارز، خودرو گران شد، با ارزان شدن قیمت ارز نیز باید بهای چهارچرخ‌ها کاهش یابد.
افزایش ۵۰ درصدی قیمت لاستیک به صلاح نیست؛ بازار کشش گرانی جدید را ندارد
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون عمران مجلس، با انتقاد از افزایش هزینه های مرتبط با خودرو، گفت: مردم توان تأمین لاستیک با افزایش ۵۰ درصدی قیمت ها را ندارند، از این رو این مسئله موجب فرسودگی لاستیک ها و افزایش تصادفات جاده ای در کشور خواهد شد.
«آزادسازی واردات خودرو» با تصویب طرح ساماندهی عرضه و تولید خودرو
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید در طرح ساماندهی عرضه و تولید خودرو، واردات خودرو تحت شرایطی دیده شده است؛ می توان از محل صادرات خودرو و قطعات آن یا صادرات نفت خام یا ارز بدون منشا خودرو وارد کرد که شرایط فنی و کیفی خودرو را وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین می کند.
کلیات طرح ساماندهی عرضه خودرو تصویب شد
به گزارش خبرخودرو،سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تصویب کلیات طرح ساماندهی عرضه خودرو در کمیسیون متبوعش خبر داد.
ضرورت تدوین یک سند بالادستی برای صنعت موتورسیکلت‌سازی در کشور
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تدوین یک سند بالادستی با تکیه بر توان قطعه‌سازان داخلی را موجب یکپارچه‌سازی استراتژی‌ها در حوزه صنعت موتورسیکلت‌سازی و خروج از وابستگی به واردات دانست.
تنظیم بازار و کاهش سوداگری با طرح عرضه خودرو
به گزارش خبرخودرو،رئیس کارگروه خودروی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: طرح عرضه خودرو در بورس کالا در این کمیسیون نهایی و به صحن علنی مجلس خواهد فرستاد.
مصوباتی برای رفع موانع خرید اتوبوس‌های داخلی جهت تجهیز ناوگان درون و برون شهری
به گزارش خبرخودرو،در سومین جلسه بررسی موانع خرید اتوبوس‌های داخلی جهت تجهیز ناوگان درون و برون شهری به ریاست نایب رئیس مجلس، و با حضور وزیر صمت، معاونان وزارتخانه‌های راه وشهرسازی و کشور، معاونان شهرداری تهران و مدیر عامل ایران خودرو اقدامات و مصوباتی برای یک دوره مشخص، اتخاذ شد.
حرکت سایپا برای تولید خودرو در داخل بسیار مبارک است
نماينده مردم مشكين شهر در مجلس شوراي اسلامي:
به گزارش خبرخودرو،يك نماينده مجلس شوراي اسلامي با تأکید بر ارتقای کیفیت خودرو و کاهش قیمت آن گفت: اگر سایپا خودروی باکیفیت و با قیمت مناسب به مردم عرضه کند، حرکت اخیرش برای تولید خودرو در داخل بسیار مبارک است.
طرح ساماندهی صنعت خودرو نهایی می شود
به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گام نخست طرح ساماندهی صنعت خودرو را خروج خودروسازان از زیان اعلام کرد و از جمع‌بندی نهایی این طرح در کمیسیون متبوع خود طی هفته آینده خبر داد.
صفحه  از ۴۴
طراحی و تولید: "ایران سامانه"