قطعه سازان
شروع ورشکستگی در صنعت قطعه سازی کشور
به گزارش خبرخودرو، رییس هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو ضمن اشاره به دشواری کشف قیمت خودرو در بورس گفت: اختیار تعیین قیمت مبنی بر محاسبه قیمت تمام شده به اضافه درصدی سود برای قطعه‌سازان و خودروسازان ضروری است و به رقابت می‌انجامد.
شورای رقابت سبب ضرر و زيان هنگفت صنعت خودرو و مصرف كننده نهايى شده است
نایب رییس انجمن همگن قطعه سازان تهران:
به گزارش خبرخودرو،چند روزی است که از خبر انتقال قیمت گذاری خودرو از شورای رقابت به سازمان حمایت توسط کمیته سیاست گذاری خودرو می گذرد. نایب رییس انجمن همگن قطعه سازان استان تهران نتیجه عملکرد شورای رقابت در این مدت را سرازيری بيش از ١٠٠ هزار میليارد تومان به جيب دلالان و واسطه ها و ایجاد ضرر و زيان هنگفت به اين صنعت و مصرف كننده نهايى عنوان کرد.
دو پیشنهاد برای کاهش قاچاق قطعات خودرو
به گزارش خبرخودرو،ناگفته پیداست یکی از عواملی که میدان را برای نقش آفرینی قاچاق و قاچاقچی مهیا می کند، عدم تامین نیاز بازار توسط تولیدکنندگان داخلی و واردکنندگان رسمی است. از این منظر، می توان عوامل محدود کننده تولیدات داخلی لوازم یدکی و قطعات خودرو را به عنوان شاخص های موثر بر افزایش قاچاق این گروه کالایی قلمداد کرد.
بقای خودروسازی در گرو تعیین قیمت خودرو در بورس است
رییس انجمن صنایع همگن قطعه سازی:
به گزارش خبرخودرو، با وجود آنکه در حدود دو سال پیش شورای رقابت به نوعی از قیمت گذاری خودرو کنار گذاشته شده بود، در ماه های گذشته مجددا به قیمت گذاری خودرو برگشت و این مسئولیت را به عهده گرفت ولی در این بین نتوانست آن طور که باید عمل کند و بازار آشفته خودرو را کنترل نماید و این بار خودروسازان هم به دلیل زیانی که در حال حاضر دارند معترض هستند.
صنعت قطعات سازی خودرو در فارس نیازمند حمایت مالی
به گزارش خبرخودرو،صنعت قطعه‌سازی در استان فارس و کشور از پتانسیل، قابلیت، توانمندی و ظرفیت‌های خوبی برخوردار است اما نیازمند تامین مالی برای تولید قطعات جدید است.
بقای قطعه سازان در گرو عرضه حداکثری مواد اولیه در بورس است
عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان همگن تهران:
به گزارش خبرخودرو،از الزامات تحقق شعار سال، فراهم نمودن شرایط تولید به منظور رونق و جهش تولید و افزایش صادرات غیر نفتی می باشد که باید متناسب با آن در جهت کاهش فشار بر تولیدکنندگان و اطمینان بخشی به حوزه اقتصادی و صنعتی در کشور حرکت نمود که یکی از الزامات، ایجاد اعتماد میان تولیدکنندگان، تسهیل تامین مواد اولیه با عرضه حداکثری محصولات در بورس کالا است.
تامین نقدینگی خودروساز و قطعه ساز در گرو به روز رسانی قیمت ها
به گزارش خبرخودرو، رییس هیأت مدیره انجمن قطعه سازان خراسان رضوی از وضعیت پرداخت های معوقه قطعه سازان سخن گفت.
بازدید معاون اقتصادی معاون اول رییس جمهوری از شرکت تیوان
به گزارش خبرخودرو، معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رییس جمهوری با هدف بررسی وضعیت تولید و اجرای طرح‌های نیمه تمام صنعتی به قزوین سفر و از شرکت توسعه قوای محرکه تیوان در شهرک صنعتی کاسپین قزوین بازدید کرد.
بازار داغ موتورسیکلت های لاکچری صنعت موتورسیکلت را به خطر انداخته است
به گزارش خبرخودرو، نایب رییس هیأت مدیره سندیکای قطعه سازان موتورسیکلت کشور از نا به سامانی بازار قطعات یدکی موتورسیکلت سخن گفت.
عزم قطعه سازان انجمن همگن استان تهران در جهش تولید
به گزارش خبرخودرو،روز گذشته دومین نشست هم اندیشی انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو استان تهران با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسوولین گمرک جمهوری اسلامی، اعضای انجمن خودروسازان و... پیرامون بررسی راهکارهای برون رفت از موانع جهش تولید در صنعت قطعه سازی کشور برگزار شد.
قیمت‌های دستوری و زیان 4 هزار میلیارد تومانی خودروسازان در سه ماه نخست سال جاری
به گزارش خبرخودرو، دبیر انجمن خودروسازان ایران ضمن حمایت از روش فروش خودرو بر اساس حاشیه بازار، از زیان 4 هزار میلیارد تومانی صنعت خودرو کشور در سه ماه نخست سال جاری ناشی از قیمت‌گذاری دستوری خبر داد.
پرداخت مطالبات قطعه سازان، در قالب طرح تحول بازار و صنعت خودرو سبک
ایزدخواه مطرح کرد:
به گزارش خبرخودرو،روح الله ایزدخواه در حاشیه دومین نشست هم اندیشی انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو استان تهران موارد زیر را مطرح کرد:
درخواست قطعه‌سازان از مجلس مبنی بر دور زدن قوانین دست و پاگیر
به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان استان تهران گفت: در شرایط فعلی فرصتی برای پرداختن به رفع مشکلات ریشه‌ای صنعت قطعه‌ نیست بلکه نیازمند همکاری بانک مرکزی، گمرک و مجلس برای اقدامات عملی در جهت رفع موانع پیش روی تولید هستیم.
پیشنهاد تخصیص یک میلیارد تومان ارز بدون ذکر منشا به قطعه‌سازان
به گزارش خبرخودرو، رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن ارائه یک پیشنهاد در راستای تخصیص ارز موردنیاز قطعه‌سازان، مشکلات عمده‌ای که این صنعت با آن دست و پنجه نرم می‌کند را برشمرد.
پیام تبریک انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور به وزیر جدید صمت
به گزارش خبرخودرو،انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور در پیام تبریک به علی رضا رزم حسینی، وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت، گزیده ای از چالش های زنجیره تامین صنعت خودرو کشور را نیز برشمرد و اظهار امیدواری و اعلام آمادگی کرد تا با تکیه بر سوابق مدیریتی و اجرائی وی و همراهی قطعه سازان کشور گام های اساسی در جهت رفع این مشکلات برداشته شود.
صرفه جویی بیش از ۳۴۰ میلیون یورویی در حوزه قطعه سازی خودرو
به گزارش خبرخودرو،با برگزاری ۴ میز ساخت داخل در حوزه قطعه سازی خودرو، تاکنون ۳۴۳ میلیون یورو صرفه جویی ارزی شده است.
فرمول های شورای رقابت مانعی بزرگ برای حرکت صنعتی کشور است
به گزارش خبرخودرو، رییس هیأت مدیره انجمن قطعه سازان خراسان رضوی گفت: عوامل مختلفی برای تسهیل فرآیند تولید و کاهش قیمت تمام شده خودرو وجود دارد که باید در شرایط کنونی کشور بررسی شود.
صنعت خودروسازی و قطعه سازی در حمایت دولت یا در اسارت ؟
یادداشت:
به گزارش خبرخودرو،همانطور که می دانید در پنج دهه ی گذشته صنعت خودروسازی در دست دو شرکت بزرگ ایران خودرو و سایپا با مدیران انتخابی دولت بوده وصنعت قطعه سازی در سه دهه ی گذشته پیشرفت قابل چشمگیری در راستای پیشرفت خودرو سازی داشته و هزاران کارگاه کوچک و بزرگ تاسیس شده که قطعات با کیفیت و حتی قابل مقایسه با نمونه های خارجی آن تولید کرده اند.
قطعه سازان همچنان در انتظار ترخیص قطعات از گمرک
به گزارش خبرخودرو، سخنگوی انجمن صنایع همگن و نیرو محرکه و قطعه سازان خودرو کشور از عدم ترخیص قطعات از گمرک علی رغم دستور معاون اول رییس جمهور خبر داد.
کاهش خودرو های ناقص کف با واردات یک میلیارد دلاری قطعه بدون انتقال ارز
به گزارش خبرخودرو، دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور با انتقاد از افزایش دوبرابری قاچاق لوازم یدکی، واردات یک میلیون دلاری قطعات بدون انتقال ارز را موجب تحقق جهش تولید دانست.
صفحه  از ۱۹
خودرو در رسانه ها
طراحی و تولید: "ایران سامانه"