صنعت
تولید ۵ خودرو سواری چهار ستاره
به گزارش خبرخودرو،بر اساس آخرین گزارش ارزیابی کیفی انجام شده در شهریور، در گروه خودرو‌های سبک، پنج خودروی سواری توانستند چهار ستاره کیفی و ۲۸ خودروی سواری و وانت سه ستاره کیفی به خود اختصاص دهند.
طرح مشترک دولت و مجلس برای ساماندهی بازار خودرو به زودی اعلام می‌شود
به گزارش خبرخودرو،وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه مشترک با نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: کارگروه مشترکی میان وزارت صنعت، معدن و تجارت و کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برای بررسی موضوعات مهمی همچون خودرو تشکیل شده و بزودی طرح مشترکی برای ساماندهی بازار خودرو ارائه خواهیم نمود.
برنامه‌های وزارت صمت برای ساماندهی بازار خودرو
به گزارش خبرخودرو،معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌های وزارتخانه متبوعش برای ساماندهی بازار خودرو را تشریح کرد.
بهبود صنعت خودرو، توسعه صنایع نوین و پیمانکاریهای تخصصی
معاون وزیر صمت و رییس جدید ایدرو تاکید کرد :
به گزارش خبرخودرو،معاون وزیر صمت و رئیس جدید هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت : تمرکز و توسعه پیمانکاری های بزرگ تخصصی با توجه به شرایط ویژه بین المللی محور جدید فعالیت های این سازمان است .
آغاز تدوین برنامه پنج‌ساله خودروسازی با محوریت ایدرو
به گزارش خبرخودرو،معاون طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: تدوین برنامه پنج ساله خودروسازی کشور به پیشنهاد معاونتهای تخصصی این وزارتخانه و مشارکت نخبگان، ذینفعان و فعالان عرصه تولید با محوریت ایدرو از فردا کلید می خورد.
معاون وزیر و رئیس جدید ایدرو معارفه شد
به گزارش خبرخودرو،مراسم معارفه معاون وزیرصمت و رئیس جدید هیات عامل سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران و تکریم سرپرست سابق ایدرو با حضور معاونان امور صنایع و طرح و برنامه وزارت صمت در محل این سازمان برگزار شد.
اقدامات صمت در جهت کاهش قاچاق لوازم یدکی در نیمه راه
17 قلم لوازم یدکی قاچاق‌پذیر شناسه‌دار شده‌اند
به گزارش خبرخودرو، معاون دفتر خودرو و نیرومحرکه وزارت صمت ضمن بیان اقدامات انجام شده و مسیر پیش روی صمت به منظور ممانعت از ورود قطعات قاچاق به کشور اعلام کرد: قاچاق لوازم یدکی قطعات خودروهای وارداتی را شامل می‌شود.
بررسی چالش های پیش روی بازسازی ناوگان حمل ونقل عمومی
به گزارش خبرخودرو،معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشریح مهمترین چالش های بازسازی ناوگان حمل ونقل وعمومی درون شهری وبرون شهری از اتخاذ تصمیماتی برای بازسازی 2 هزار دستگاه اتوبوس درون شهری خبر داد.
قیمت‌گذاری خودرو نیازمند یک متولی واحد و قانونی است
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت قابلیت اجرایی مصوبات مرتبط با نرخ‌گذاری خودرو را نیازمند یک متولی واحد با شرح وظایف مشخص دانست که محل مناقشه نباشد.
تولید سالانه بیش از ۵ میلیون حلقه لاستیک خودرو در کردستان
به گزارش خبرخودرو،رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: سالانه در کردستان 5 میلیون 400 هزار حلقه لاستیک تولید می‌شود که این سهم 23 درصدی این استان در تولید لاستیک خودرو در کشور را نشان می دهد.
راهکارهای پیشنهادی ساماندهی بازار خودرو مورد بررسی قرار گرفت
به گزارش خبرخودرو،در جلسه ای با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، راهکارهای پیشنهادی ساماندهی بازار خودرو مورد بررسی قرار گرفت.
‍ اجرای طرح نظارت بر بازار لوازم یدکی
به گزارش خبرخودرو،معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از اجرای طرح نظارت و بازرسی از واحدهای عرضه کننده لوازم یدکی در سمنان خبر داد.
برگزاری نشست تخصصی نقد و بررسی طرح تحول بازار صنعت خودرو
به گزارش خبرخودرو،در نشستی تخصصی در موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی وزارت صنعت، معدن وتجارت، کلیات طرح هفت محوری مجلس شورای اسلامی با عنوان "طرح تحول بازار و صنعت خودرو" مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
سازوکار تامین مواد اولیه ارزان خودرویی‌ها در اختیار دولت است
به گزارش خبرخودرو، عضوهیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران ضمن تاکید بر لزوم اتخاذ تدابیر جدی برای مدیریت بازار خودرو راهکارهای کاهش قیمت را مورد بررسی قرار داد.
تمهیدات لازم برای تولید سالانه 100 هزار دستگاه خودرو در ایران‌خودرو کرمانشاه
رییس سازمان صمت استان کرمانشاه اعلام کرد:
به گزارش خبرخودرو،رییس سازمان صنعت معدن تجارت استان کرمانشاه گفت: تمهیدات لازم برای تولید 100 هزار دستگاه خودرو در سال در سایت ایران‌خودرو کرمانشاه اندیشیده شده است.
کمیته خودرو با حضور وزیر صمت تشکیل جلسه داد
به گزارش خبرخودرو،کمیته خودرو به منظور بررسی شرایط موجود و راهکارهای پیشنهادی برای ساماندهی بازار خودرو، صبح امروز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکیل جلسه داد.
رشد بیش از 23 درصدی تولید انواع خودرو در نیمه اول سال 99
به گزارش خبرخودرو، بنابر گزارش اداره کل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت در 6 ماه اول امسال، 468 هزار و 699 دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 23.4 درصد رشد داشته است.
علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت شد
با رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی؛
به گزارش خبرخودرو،علیرضا رزم حسینی با کسب 175رای موافق توانست از مجلس یازدهم رای اعتماد بگیرد و به عنوان وزیر صنعت، معدن و تجارت انتخاب شود.
سرگردانی بازار و صنعت خودرو با انتصاب وزیر جدید به اتمام می رسد
به گزارش خبرخودرو،متولی داشتن صنعت کشور و حضور وزیر در اقتصاد کلان بسیار تاثیر گذار است. مهمترین ویژگی برای وزیر این است که باید اهلیت داشته باشد تا بتواند از پس مشکلات صنعت خودرو و دیگر صنایع کشور بر آید.
رزم حسینی صنعت را از بی تکلیفی خارج می کند
به گزارش خبرخودرو،شرایط و اوضاع صنعت نابسامان است. شخص مناسب جهت حمایت از صنعتگران در برنامه های کلان شرکت وجود ندارد و صنعتگران در بی برنامگی بانک مرکزی دچار مشکل شده اند. در شرایط نابسامان کنونی رزم حسینی می تواند صنعت را از بی تکلیفی خارج کند.
صفحه  از ۲۱
طراحی و تولید: "ایران سامانه"