صنعت
چرخش فرمان شورای رقابت خلاف جهت حقوق مصرف‌کنندگان خودرو
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران ضمن تاکید بر لزوم آزادسازی مشروط قیمت خودرو گفت: قیمت‌گذاری دستوری با هدف پرهیز از اجحاف به حقوق مصرف‌کننده تاکنون جواب نداده است.
فروش تایرهای باری و اتوبوسی تولید داخل بر اساس ضوابط هیئت تعیین و تثبیت قیمت‌ها
به گزارش خبرخودرو،ستاد تنظیم بازار مقرر کرد که تایرهای باری و اتوبوسی تولید داخل همچون سایر لاستیک‌ها در چارچوب ضوابط هیئت تعیین و تثبیت قیمت‌های سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و با ثبت در سامانه جامع تجارت به فروش برسند.
قیمت خودرو با نوع تولید مطابقت ندارند
به گزارش خبرخودرو، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران عوامل افزایش قیمت خودرو و در مقابل تاثیر افزایش تیراژ و ورود خودروسازان جدید بر اقتصادی شدن محصولات را تشریح کرد.
15 هزار خودروی سفارش‌های معوقه تا پایان سال واگذار می‌شود
به گزارش خبرخودرو،مدیر عامل شرکت ایران خودرو از تحویل سه هزار دستگاه خودرو به مردم تا پایان دی ماه جاری خبر داد و گفت: سفارش‌های معوقه و تاخیردار این شرکت، حدود ۱۵ هزار دستگاه است که تا پایان سال جاری به متقاضیان واگذار می‌شوند.
افزایش 18.8 درصدی تولید انواع سواری در 9 ماهه 99
به گزارش خبرخودرو،بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۶۲۵ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودروی سواری از ابتدای امسال تا پایان آذرماه و رشد ۱۸.۸ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.
به دنبال شکست انحصار در صنعت خودروسازی هستیم
به گزارش خبرخودرو،وزیر صنعت، معدن و تجارت توضیحاتی درباره تولید خودروی باکیفیت و با قیمت مناسب ارائه کرد.
دومینوی افزایش قیمت‌ها در صنف تایر و کامیون‌داران
نرخ کرایه حمل 4 مرتبه افزایش یافت
به گزارش خبرخودرو، رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران از افزایش چهار باره نرخ کرایه‌های حمل‌ بار در سال جاری خبر داد و بر لزوم تثبیت نرخ ارز و نظارت بر بازار انواع کالاها از جمله تایر تاکید کرد.
آمادگی وزارت صمت برای راه اندازی خودروسازی در آذربایجان شرقی
به گزارش خبرخودرو،وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه هم‌اندیشی با مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی از تکمیل پروژه های نیمه تمام صنعتی و‌ معدنی این استان که منابع آنها پیش‌بینی شده است، خبر داد.
عملیاتی شدن اوراق گام در زنجیره قطعات خودرو کلید خورد
به گزارش خبرخودرو،مدیر کل دفتر تامین مالی و پشتیبانی تولید وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بهره گیری از روشهای نوین برای تامین مالی واحدهای تولیدی در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت است و در این راستا، معرفی و عملیاتی نمودن اوراق گواهی اعتبار مولد (گام) ، را برای صنایع مختلف پیگیری می کنیم.
پیشنهاد تشکیل کنسرسیومی از قطعه سازان برای ایجاد رقابت در تولید خودرو
به گزارش خبرخودرو،وزیر صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد کرد کنسرسیومی از قطعه سازان برای تولید خودروی ایمن و با کیفیت و ایجاد رقابت در تولید خودرو تشکیل شود.
تولید خودرو در کشور رقابتی است؟
واگذاری قیمت به نفع مردم یا خودروساز؛
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران ضمن بررسی وجود انحصار یا رقابت در صنعت خودروی داخلی در خصوص آزادسازی قیمت خودروهای لوکس گفت: باید دید مصرف‌کننده در کجای این معادله قرار می‌گیرد که سازمان حمایت با توجه به وظیفه ذاتی و حاکمیتی‌اش این موضوع را روشن خواهد کرد.
انجام به موقع تعهدات تحویل خودرو به مشتریان
به گزارش خبرخودرو،وزیر صنعت، معدن و تجارت بر افزایش حداکثری تولید و عرضه خودرو از سوی خودروسازان و انجام به موقع تعهدات تحویل تاکید کرد.
متضرر شدن دلال‌ها با ایجاد تعادل در قیمت خودرو در پی افزایش تولید
به گزارش خبرخودرو،وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام اصلاحات ساختاری در صنعت خودرو برای داشتن یک خودروسازی موفق را ضروری دانست و گفت: با ایجاد بازار رقابتی، خودروهای با کیفیت و با قیمت مناسب به دست مردم خواهد رسید.
تولید سالانه ۲۰ هزار خودرو در شیراز
به گزارش خبرخودرو،شرکت ایران خودرو فارس با اشتغال ۲۰۰ نفر ،روزانه ۸۵ دستگاه‌خودروی پژو پارس در شیراز تولید می کند.
بازدید معاون استاندار و رییس سازمان صمت استان فارس از ایران خودرو
به گزارش خبرخودرو،معاون استاندار و رییس سازمان صمت استان فارس از شرکت «ایران خودرو فارس»، شرکت«شگرف ابزار فارس» و کاغذ زاگرس در شهرستان‌های شیراز و زرقان بازدید به عمل اوردند.
کامیونت ایسوزو NMR85 با کیفیت ترین خودروهای سنگین شد
به گزارش خبرخودرو،بر اساس آخرین گزارش ارزیابی کیفی انجام شده در مهرماه امسال در گروه خودروهای سنگین کامیونت ایسوزو NMR85 موفق شد بالاترین کیفیت و بیشترین ستاره کیفی را از آن خود کند.
به دنبال شکستن انحصار در حوزه خودرو هستیم
به گزارش خبرخودرو،وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از مراسم رونمایی از مرکز صدور گواهی الکترونیکی سلامت بیان کرد: به دنبال شکستن انحصار در حوزه خودرو هستیم و این کار را انجام خواهیم داد.
رئیس جدید مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صمت منصوب شد
به گزارش خبرخودرو،وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی احد میرزایی را به عنوان رئیس جدید مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی این وزارتخانه منصوب کرد.
روند تولید در هشت ماهه امسال افزایشی است
به گزارش خبرخودرو،معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از 25 قلم کالای اصلی صنعتی و معدنی که تاکنون اطلاعات آن استخراج شده است، 17 محصول با رشد مثبت و 8 محصول روند نزولی داشته است.
مسیر ورود مواد اولیه و قطعات خودرو باید هموار شود
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران ضمن اینکه سیستم اداری داخلی را کمتر از تحریم‌های خارجی نمی‌داند، بر تسهیل واردات مواد اولیه و قطعات خودرو و تامین ارز تاکید کرد.
صفحه  از ۲۳
طراحی و تولید: "ایران سامانه"