تجاری
40 درصد گواهی های انباشت اسقاط مربوط به خودروهای سنگین است
به گزارش خبرخودرو، رئیس کارگروه خودرویی اتحادیه صنایع اسقاط و بازیافت کشور از فرسودگی 85 درصدی ناوگان حمل و نقل کشور و عدم اسقاط آنها سخن گفت.
تردد کامیون‌های ترانزیت در مرز دوغارون از سر گرفته شد
به گزارش خبرخودرو، با تعامل دستگاه‌های مستقر در مرز دوغارون و افزایش ساعت کاری این گذرگاه رسمی، تردد کامیون‌های حامل بار در این معبر از سر گرفته شد.
کامیون‌های متخلف، توقیف می‌شود
به گزارش خبرخودرو، معاون ترافیکی پلیس راهور فاتب از ادامه طرح برخورد با کامیون‌های متخلف در سطح پایتخت خبر داد.
صدور بیش از ۲۱ هزار برگ معاینه ناوگان سنگین
به گزارش خبرخودرو، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۱ هزار ناوگان سنگین از مراکز معاینه فنی استان برگ معاینه فنی دریافت کرده اند.
تولید خودروهای تجاری داخلی یا واردات کامیون های کارکرده اروپایی؟
به گزارش خبرخودرو، نایب رییس کانون انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل داخلی کشور تولید خودروهای تجاری بر اساس سند چشم انداز 1404 را عاملی موثر بر رونق صنعت حمل و نقل کشور دانست.
بهبود وضعيت سايپاديزل در صورت‌های مالی سال 98
به گزارش خبرخودرو، معاون مالي و اقتصادي شركت سايپاديزل از بهبود وضعيت صورت‌هاي مالي اين شركت در پي كاهش هزينه‌ها و افزايش درآمدهاي عملياتي در سال مالي منتهي به اسفند 1398 خبر داد.
احتمال بازگشت ارز نیما به واردات تایر
به گزارش خبرخودرو، دبیر انجمن واردکنندگان تایر ایران از عدم امکان تولید تایرهای باری بایاس در کشور و نیاز به واردات آن سخن گفت.
صدور گواهینامه صلاحیت اپراتوری؛ هدفگذاری آموزش
به گزارش خبرخودرو، وزیر راه و شهرسازی بر ضرورت و اهمیت صدور گواهینامه صلاحیت اپراتوری در بخش حمل و نقل جاده‌ای کشور از طریق ارائه آموزش حرفه‌ای و رتبه بندی رانندگان بار و مسافر تاکید کرد.
نقش حمل‌ونقل جاده‌ای در حوزه تولید و اشتغال
به گزارش خبرخودرو، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به نقش حمل‌ونقل جاده‌ای در زمینه اشتغال گفت: ۹۰ درصد بار و مسافر از طریق حمل‌ونقل جاده‌ای جابجا می‌شود و ۸۰۰ هزار نفر وظیفه جابجایی بار و مسافر این حوزه را بر عهده دارند به‌گونه‌ای که ماحصل تلاش این قشر زحمتکش، جابجایی سالانه بالغ بر ۶۰۰ میلیون تن بار در جاده‌ها است.
سهم 47درصدی زامیاد از خودروهای تجاری کشور
به گزارش خبرخودرو، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در بازدید از خطوط و سالن های تولید شركت زامیاد بر تداوم عملكرد مناسب شركت زامیاد در سال جاری به منظور دستیابی و تحقق شعار "جهش تولید" تاكید كرد.
دولت به تکالیف قانونی خود برای کمک به اتوبوسرانی عمل کند
به گزارش خبرخودرو، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه مجموع بدهی‌های دولت در خصوص یارانه بلیت اتوبوس و مترو تا پایان سال 98 برابر با 7300 میلیارد تومان است، گفت: از این مبلغ، سال گذشته دولت فقط 25 میلیارد تومان را پرداخت کرده است که رقم بسیار ناچیزی است.
واردات کامیون‌های کارکرده با قیمتی کمتر از تولید داخل!
هدف از واردات کامیون‌های کارکرده نوسازی است
به گزارش خبرخودرو، رئیس کانون انجمن‌های صنفی حمل کالای کشور ضمن بیان اهداف و شرایط واردات کامیون و اتوبوس‌های کارکرده، هزینه تمام شده واردات این دستگاه‌ها را ارزان‌تر از تولید داخل دانست.
فراز و نشیب بازار تایرهای سنگین
به گزارش خبرخودرو، عضو هیأت مدیره کانون انجمن های صنفی شرکت های حمل و نقل داخلی کشور حذف ارز دولتی از واردات تایرهای سنگین را موجب افزایش هزینه های حمل و نقل دانست.
صدور مجوز انتشار اوراق مشارکت برای توسعه حمل و نقل عمومی
به گزارش خبرخودرو، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مجوز انتشار اوراق مشارکت برای توسعه حمل و نقل عمومی تهران صادر شد.
رئیس جمهور به قول خود برای بازسازی ناوگان اتوبوسرانی عمل کند
به گزارش خبرخودرو، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای اسلامی شهر تهران با استناد به بند الف تبصره 14 بودجه سال 99 شهرداری تهران گفت: برای جبران کسری هزینه‌های شرکت واحد، 495 میلیارد تومان در قالب بودجه سال 99 کنار گذاشتیم و شورای شهر نه تنها بودجه اتوبوسرانی را پرداخت می‌کند، بلکه سهم دولت را هم می‌پردازد.
ممنوعیت تردد انواع کامیون در طول روز
به گزارش خبرخودرو، معاون ترافیکی پلیس راهور تهران از ممنوعیت تردد انواع خودرو‌های کامیون در طول روز در محدوده شهری تهران خبر داد.
تاکید ترفع بر کمک دولت برای تأمین بخشی از هزینه‌های اتوبوسرانی تهران
به گزارش خبرخودرو، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اعلام اینکه اتوبوس‌های دوکابین خطوط تندرو در سنوات گذشته توسط شهرداری تهران خریداری شده‌اند و بخش خصوصی هم با حمایت شرکت واحد، بخشی از اتوبوس‌های تک‌کابین مورد نیاز را تامین کرده است، گفت: با توجه به افزایش زیاد قیمت‌ها، خرید اتوبوس جدید برای بخش خصوصی دیگر امکان‌پذیر و مقرون به صرفه نیست.
هشدار به مالکان کامیون‌های فرسوده
به گزارش خبرخودرو، روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با صدور اطلاعیه‌ای به مالکان کامیون‌های فرسوده نسبت به افراد سودجو و فرصت طلب هشدار داد.
راهکار نوسازی ناوگان حمل و نقل کالا کشور چیست؟
به گزارش خبرخودرو، رئیس کانون انجمن های صنفی حمل کالای کشور از عدم ارائه خدمات پس از فروش کامیون های سه سال ساخت اروپایی در ایران سخن گفت.
با حذف ارز دولتی از واردات تایرهای باری جلوی رانت گرفته خواهد شد
به گزارش خبرخودرو، رییس هیأت مدیره انجمن رانندگان کامیون های یخچال دار از تأثیر مستقیم افزایش نرخ ارز و قیمت لوازم جانبی کامیون بر هزینه های ناوگان حمل و نقل سخن گفت.
صفحه  از ۱۱
طراحی و تولید: "ایران سامانه"