مجلس
اسقاط خودروهای فرسوده باید در اولویت دولت سیزدهم قرار گیرد
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بر اسقاط خودروهای فرسوده و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی در دولت سیزدهم تاکید کرد.
دولت سیزدهم صنعت خودروی کشور را آسیب‌شناسی کند
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر ورود وزارت صمت به آسیب شناسی صنعت خودروی کشور گفت: اعلام فراخوان و دعوت از مجموعه بخش خصوصی در حوزه قطعه‌سازی قطعا به ارتقای کیفیت و کاهش قیمت خودرو می‌انجامد.
واردات خودرو به ازای صادرات در جهت حمایت از تولید داخل است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به لزوم فعال‌سازی واحدهای تحقیق و توسعه در خودروسازی‌ها گفت: واردات خودرو به ازای صادرات با توجه به فقدان رقابت در بازار خودرو در جهت حمایت از خودروسازان و تولید داخلی است.
توجه به تحقیق و پژوهش از ضرورت های صنعت خودرو است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: خودروسازان می توانند در سایه تحقیق و پژوهش نیروهای انسانی خود را به عناصری مبتکر، خلاق و فنی تبدیل کنند.
حذف دیدگاه های سنتی و تحول در خودروسازی نیاز مبرم صنعت خودرو کشور است
به گزارش خبرخودرو، رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بر حذف دیدگاه های سنتی صنعت خودرو کشور و ایجاد تحول در این صنعت تاکید کرد.
عرضه در بورس؛ مناسب‌ترین راهکار فعلی برای خروج خودروسازان از زیان
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: عرضه خودرو در بورس و کشف قیمت واقعی آن شرایط مناسب‌تری را برای بازار خودرو و شرکت‌های خودروسازی در مقایسه با وضعیت کنونی رقم خواهد زد.
اقدام شرکت سایپا در افزایش تولید و بومی‌سازی قطعات قابل تقدیر است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از اقدام شرکت سایپا در افزایش عمق ساخت داخل قطعات خودرو گفت: رشد 14 درصدی تولید در شرکت سایپا نشان داد که در دشوارترین شرایط با اتکا به توان داخلی می‌توان تولید را بر خلاف شرایط تحمیلی و تحریمی حتی افزایش داد.
کاهش قیمت و ارتقای کیفی خودروهای داخلی در گرو رقابت است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در عین حال که توجه به نیروی کار داخلی و بومی سازی در صنعت خودرو ضروری است، آزادسازی واردات، خودروسازان را در جهت کاهش قیمت و ارتقای کیفی محصولات سوق می‌دهد.
میزان تحقق وعده افزایش تولید خودروسازان بررسی می شود
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه کمیته تحقیق و تفحص از خودروسازی‌ها موضوع تیراژ تولید این شرکت‌ها را بررسی می‌کند، گفت: خودروسازان در جلسات متعددی که در کمیسیون صنایع و معادن تشکیل شد، وعده افزایش تیراژ تولید را دادند بنابراین در صورتی که تولید آن‌ها در ابتدای سال کاهش یافته باشد باید علل را توضیح دهند.
جهش 14 و 30 درصدی تولید و تحویل خودرو در شرکت سایپا قابل تقدیر است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از شرکت سایپا در جهش 14 و 30 درصدی تولید و تحویل خودرو به مشتریان در سه ماه نخست سال جاری گفت: تلاش سایپا در راستای افزایش عمق ساخت داخل قطعات به عنوان الگویی برای سایر خودروسازان و سرآغاز راهی برای ارتقای کیفیت و کاهش قیمت می‌تواند باشد.
دانش فنی ساخت خودرو در کشور نیازمند بروزرسانی است
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل برخورداری از زیرساخت‌های مناسب، می‌بایست با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و نیروهای خلاق در شرکت‌های دانش بنیان در جهت بروزرسانی صنعت خودروی کشور حرکت کنیم.
تلاش شرکت سایپا در افزایش عمق ساخت داخل قطعات خودرو اقدامی بسیار ارزنده است
به گزارش خبرخودرو، سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام حمایت مجلس از صنعت خودروسازی کشور گفت: تلاش شرکت سایپا در افزایش عمق ساخت داخل قطعات خودرو و تولید خودروی ملی با بهره‌گیری از توانمندی‌های داخلی یک اقدام بسیار ارزنده و مطالبه بسیار جدی است.
کمیته‌ای نظارتی متشکل از دولت و مجلس برای تعیین قیمت واقعی خودرو تشکیل شود
اولویت ارتقای کیفی خودرو بر واردات؛
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص اصلاحیه اخیر ماده 4 طرح ساماندهی صنعت خودرو مبنی بر واردات خودرو به ازای صادرات خودرو و قطعه گفت: موضوع حائز اهمیت در صنعت خودرو، ارتقای کیفی خودروهای داخلی است و تشکیل کمیته‌ای شامل دولت و مجلس با حضور متخصصان صنعت خودرو به منظور نظارت بر تعیین قیمت واقعی خودرو یکی از پیشنهادات است.
قیمت خودرو در بورس باید مبتنی بر عرضه و تقاضا باشد
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ورود شورای رقابت و سازمان حمایت به عرصه تعیین قیمت پایه خودرو در بورس، موجب بروز نوعی رانت بوده و مجلس با ایجاد هر گونه رانت و قیمت‌گذاری دستوری خودرو مخالف است.
واردات مشروط بر صادرات خودروها و قطعات داخلی است
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به رفع ایرادات شورای نگهبان به طرح ساماندهی خودرو ‌، گفت: براساس اصلاح کمیسیون، واردات خودرو توسط هر فرد حقیقی و حقوقی مشروط بر صادرات خودروها و قطعات داخلی، قابل انجام است که البته برای نهایی شدن باید به تصویب نمایندگان در صحن علنی مجلس برسد.
عرضه خودرو در بورس با اعمال تغییراتی در سازوکارها امکان‌پذیر است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیمت پایه کالا بر اساس قیمت تمام شده با محاسبه یک سود حداقلی در بورس تعیین می‌شود، گفت: بر اساس اظهارات مدیران بازار بورس، عرضه خودرو در بورس کالا پس از اعمال تغییراتی در سازوکارها امکان‌پذیر است.
با حذف قیمت گذاری دستوری تمام عواید حاصل از فروش باید به خودروساز برسد
به گزارش خبرخودرو،نماينده مجلس شوراي اسلامي گفت: عرضه خودرو در بورس كالا و کشف قیمت بدون قیمت گذاری دستوری در صورتی که همه عواید حاصل از فروش به خودروساز برسد می تواند مفید باشد، توزیع رانت از جیب سهامداران پسندیده نیست.
صنعت خودروی کشور خصولتی می‌ماند یا خصوصی می‌شود؟
در دولت سیزدهم؛
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: نخستین اقدام دولت سیزدهم می‌بایست تعیین تکلیف مدیریت دو خودروسازی بزرگ کشور باشد و وزیر جدید صمت باید در جهت ارتقای کیفیت، اصلاح قیمت و حذف رانت و انحصار از بازار خودرو تلاش کند.
کاهش قاچاق لوازم یدکی با انتخاب یک دولت جهادی و مسئولیت‌پذیر محقق می‌شود
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولیت‌پذیری مدیران، برنامه‌ریزی و ممانعت از فعالیت باندهای مافیایی که سود کلانی از پدیده قاچاق نصیب آنها می‌شود، موجب توقف یا کاهش قابل توجه پدیده قاچاق می‌شود.
طرح ساماندهی صنعت خودرو اصلاح شد
به گزارش خبرخودرو،سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از اصلاح ایراد‌های وارده شورای نگهبان به طرح ساماندهی صنعت خودرو خبر داد.
صفحه  از ۵۳
طراحی و تولید: "ایران سامانه"