مجلس
مصوبه ساماندهی صنعت خودرو انگیزه تولید کنندگان داخل به صادرات را افزایش خواهد داد
به گزارش خبرخودرو، رییس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی مصوبه ساماندهی صنعت خودرو را انگیزه ای برای صادرات خودرو و قطعات خودرو دانست و گفت: واردات در ازای صادرات نه تنها موجب خروج ارز از کشور نمی شود بلکه با ارزآوری رشد اقتصادی برای کشور به همراه خواهد داشت.
محصولات گروه بهمن همیشه مورد استقبال و رضایت مردم بوده است
نمایندگان خانه ملت:
به گزارش خبرخودرو،نمایندگان خانه ملت بر این باورند؛ محصولات گروه بهمن همیشه مورد استقبال و رضایت مردم بوده است و این گروه خودروسازی با تولیدات خود می تواند فرسودگی ناوگان حمل و نقل در کشور را به حداقل برساند.
درخواست مجلس حذف قرعه‌کشی خودرو است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش تولید موجب تعدیل قیمت بازار است و اصلاح قیمت نیز موجب می‌شود، مصرف‌کنندگان واقعی بتوانند خودرو را با قیمت واقعی و خارج از رانت‌های غیرطبیعی خریداری نمایند.
توانمندی های گروه بهمن سرمایه ملی به حساب می آیند
رییس مجمع نمایندگان تهران در مجلس:
به گزارش خبرخودرو،سید رضا تقوی نماینده حوزه تهران مجلس یازدهم در مراسم رونمایی از کامیونت های فورس به توانمندی گروه بهمن در تولید انواع خودروها اعم از تجاری و سواری اشاره کرد و افزود که این سرمایه ارزشمندی است که برای کشور ایجاد شده و یک سرمایه ملی است.
مجموعه هایی نظیر گروه بهمن می تواند به نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور کمک کند
نمایندگان خانه ملت:
به گزارش خبرخودرو،نمایندگان ملت معتقدند؛ گروه بهمن یکی از بزرگترین و پر افتخار ترین شرکت های تولید کننده خودرو در کشور و حتی خاورمیانه محسوب می شود وجود مجموعه هایی نظیر گروه بهمن می تواند به نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور کمک شایانی کند.
خودروسازان به دلیل بدهی به قطعه‌سازان قدرت چانه زنی برای تعیین نرخ قطعه ندارند
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است افزایش قیمت خودرو در شرایط کنونی مشکل خودروسازان را حل نمی‌کند.
بسته جهش تولید خودرو در راه است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی توضیحاتی پیرامون مصوبه اخیر مجلس مبنی بر واردات خودرو مطرح کرد و از بسته جدید خودرویی دولت و مجلس خبر داد.
بازار خودرو از کانال واردات و با نظارت عالیه مجلس متعادل می‌شود
یک عضو کمیسیون عمران مجلس مطرح کرد؛
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مصوبه واردات خودرو به ازای صادرات مجلس را راهکاری برای تعادل بخشی به عرضه و تقاضا در بازار اعلام کرد و گفت: این مصوبه در مرحله اجرا می‌بایست با نظارت عالیه مجلس همراه باشد.
قابلیت اجرایی واردات خودرو از کانال صادرات قطعه از نگاه مجلس
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی مصوبه ساماندهی صنعت خودرو را مصوبه‌ای قابل دفاع دانست و تاثیرات آن بر دو صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی و نظیم بازار خودرو را برشمرد.
صادرات موتورهای دیزلی خودروهای سنگین به آلمان
فیروزی مطرح کرد:
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضرورت فعال شدن ظرفیت قطعه‌سازان، گفت: در حال حاضر برخی قطعه‌سازان به ویژه مجموعه‌های فعال در حوزه موتورسازی، به سایر کشورها صادرات دارند به طور مثال شرکت ایدم که در تبریز موتورهای دیزلی خودروهای سنگین تولید می‌کند، به آلمان و سایر کشورها صادرات دارد.
واردات خودروهای سنگین کارکرده برای خریداران مشکل‌زا است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز مخالفت نسبت به واردات خودروهای سنگین کارکرده گفت: خدمات پس از فروش، استهلاک و تامین قطعات از موضوعاتی است که خریداران این خودروها را در آینده با مشکل مواجه نماید. بنابراین می‌بایست پیش‌بینی‌های لازم در این باره صورت بگیرد.
افزایش تیراژ و رقابتی شدن تولید در گرو اصلاح قیمت خودرو است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی رقابتی شدن تولید، افزایش تیراژ و حذف دو نرخی بودن خودرو را از نتایج اصلاح قیمت خودرو دانست.
صادرات ۱۴۰ میلیون دلاری قطعات خودرو طی ۴ سال گذشته
به گزارش خبرخودرو،عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه براساس آمار گمرک طی ۴ سال گذشته با وجود اینکه کشور تحت شدیدترین تحریم‌ها قرار داشت، حدود ۱۴۰ میلیون دلار صادرات قطعه صورت گرفته، گفت: این آمار خود دلیل و گواهی برای اجرایی بودن مصوبه خودرویی مجلس است.
رفع مشکل قیمت‌گذاری خودرو در گرو افزایش عرضه است
به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز تاسف از وابستگی قیمت خودرو به نوسانات نرخ ارز گفت: اگر عرضه افزایش یابد، مشکل قیمت‌گذاری خودرو نیز خودبخود مرتفع خواهد شد.
انحصار بازار خودرو با مصوبه مجلس شکسته می‌شود
به گزارش خبرخودرو،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه مصوبه مجلس درباره واردات خودرو فتح باب مناسبی برای از بین بردن فضای سخت حاکم بر ممنوعیت واردات خودرو است، گفت: با این مصوبه قفل انحصار بازار خودرو شکسته و قیمت‌های کاذب و حبابی خودروها، متعادل می‌شود.
قیمت خودرو با واردات مشروط کاهش می یابد
به گزارش خبرخودرو،عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی می‌گوید با واردات مدیریت شده خودرو بازار تنظیم، انحصار رفع و قیمت‌ها کاهشی می‌شود.
واکنش دستیار رئیس مجلس به تخریب‌ها علیه مصوبه ضد انحصار خودرو
به گزارش خبرخودرو،دستیار سیاسی و رسانه‌ای رئیس مجلس با بیان اینکه طبق آمار گمرک در چهار سال گذشته و در شرایط تحریمی به طور متوسط بیش از ۱۲۰ میلیون دلار خودرو و قطعات صادر شده است، گفت: انرژی و نیروی کار ارزان، دسترسی به منابع به خصوص فولاد، افزایش قیمت دلار در مقابل ریال، ظرفیت مازاد تولید قطعه از مهم‌ترین دلایل جذابیت خرید قطعات از ایران است.
صدور مجوز فاز سوم تولید خودرو
به گزارش خبرخودرو،نماینده مردم خمین گفت: مجوز فاز سوم تولید خودر شهرستان خمین صادر شد که در آینده ای نزدیک در مدار تولید قرار می گیرد.
واردات خودرو انحصار موجود در بازار را از بین می برد
قالیباف پس از تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو:
به گزارش خبرخودرو،رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با اجرای قانون ساماندهی بازار خودرو، انحصار موجود در بازار از بین رفته و ارتقاء فنی در کشور ایجاد شود.
مجلس با واردات خودرو موافقت کرد
به گزارش خبرخودرو،نمایندگان مردم در خانه ملت با هدف تنظیم بازار خودرو با واردات مدیریت شده خودرو موافقت کردند.
صفحه  از ۵۹
طراحی و تولید: "ایران سامانه"