قطعه سازان
معضل نقدینگی عامل اصلی در کسری قطعه و تولید خودروهای ناقص است
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: مشکلات واردات از عواملی است که در کمبود قطعات دخالت دارد و اگر این موضوع به طور دقیق ریشه‌یابی شود، به معضل کاهش نقدینگی می‌رسیم که صنعت خودرو با آن مواجه است.
افزایش قیمت مواد اولیه در صدر مشکلات قطعه‌سازان جای گرفته است
رشد مداوم قیمت‌ها و بلاتکلیفی صنعتگران؛
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن ابراز مخالفت با افزایش قیمت‌ها و در راس آن رشد مداوم بهای مواد اولیه که موجب بلاتکلیفی خودروسازان و قطعه‌سازان شده است، گفت: علت مخالفت سیاست‌گذاران و مدیران با افزایش قیمت خودرو جای سوال دارد.
اصلاح قیمت خودرو؛ نخستین گام وزارت صمت برای حل مشکلات صنعت خودرو
به گزارش خبرخودرو، رییس هیأت مدیره انجمن قطعه سازان استان خراسان رضوی عنوان کرد: وزارت صمت و هیات دولت باید سیاست مدون و اهداف مشخصی را برای صنعت خودرو در نظر بگیرند و نخستین گام اصلاح قیمت خودرو است تا خودروسازان از این طریق نقدینگی مورد نیاز خود را تامین و از ورشکستگی نجات پیدا کنند و به میزان تولید مدنظر هیات دولت برسند.
درخواست قطعه‌سازان از بورس تبدیل پرداخت‌های 2 ماهه به 6 ماهه است
مشکلات صنعت‌ قطعه‌سازی در تامین فولاد؛
به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور ضمن تشریح وضعیت پرداخت مطالبات این صنعت از خودروسازان از آخرین وضعیت توافقات اخیر قطعه‌سازان با بورس در تامین فولاد خبر داد.
واردات خودرو به ازای صادرات قطعه و خودرو طرحی خام است
بر اساس مصوبه اخیر مجلس؛
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور به بیان توضیحاتی پیرامون قابلیت اجرایی مصوبه ساماندهی صنعت خودرو و توان صادراتی قطعه‌سازان پرداخت.
نگاه به بخش خصوصی عزتمدانه نیست
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:
به گزارش خبرخودرو،عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: توجه به اشتغال زنان سرپرست خانوار و نیز قشر کم در آمد جامعه از نکات بارز شرکت صنایع تولیدی کروز بود که جای تقدیر و تشکر دارد.
مصوبه ساماندهی صنعت خودرو چه اهدافی را دنبال می‌کند؟
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو اهداف مصوبه ساماندهی صنعت خودرو که اخیرا در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب نمایندگان رسید و تاثیر آن بر دو صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی کشور را مورد ارزیابی قرار داد.
سیاست عرضه مواد اولیه در بورس بیشترین ضربه را به قطعه سازان وارد کرده است
به گزارش خبرخودرو، رییس هیأت مدیره انجمن قطعه سازان استان خراسان رضوی ضمن انتقاد از روند توزیع مواد اولیه در کشور گفت: به منظور خروج صنعت خودرو از زیان دهی و بهبود شرایط قطعه سازان اصلاح قیمت گذاری خودرو ضرورت دارد.
تامین نقدینگی؛ شرط قطعه سازان برای افزایش تولید خودرو
به گزارش خبرخودرو، رییس انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو کشور عنوان کرد: در صورتی که روند پرداخت مطالبات زنجیره تامین سرعت نگیرد نه تنها افزایش تولیدی نخواهیم داشت بلکه تولید خودرو کاهش یافته و قطعه سازان قادر به ادامه فعالیت نخواهند بود.
تلاش شرکت کروز در تولید قطعات پیشرفته کاملا نمود داشته است
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صنعت خودرو در مجلس:
به گزارش خبرخودرو،رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صنعت خودرو درمجلس شورای اسلامی گفت: حاصل تلاش شرکت کروز به عنوان بزرگترین تولید کننده قطعات خودرو در تولید قطعات پیشرفته کاملا نمود داشته است.
با روال فعلی قیمت ها، صنعتگران و قطعه سازی محکوم به ورشکستگی محض هستند
به گزارش خبرخودرو،عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازی کشور گفت: اگر به تاریخچه ضرر و زیان های صنعت خودرو و افزایش قیمت ها در بازار آزاد نگاه کنیم و زمان پیدایش پدیده تفاوت قیمت بازار و کارخانه را بررسی کنیم، به زمان آغاز به کار شورای رقابت خواهیم رسید!
رشد تیراژ تولید خودرو با منتفی شدن افزایش قیمت‌ها دور از دسترس است
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور تاثیر منتفی شدن افزایش قیمت خودرو بر بازار و شرایط موردنیاز برای تحقق اهداف وزارت صمت مبنی بر رشد تولید و ارتقای کیفیت را مورد ارزیابی قرار داد.
نقش اثرگذار کروز در صنعت قطعه سازی کشور
نماینده خوانسار و گلپایگان در مجلس در حاشیه بازدید از غرفه کروز؛
به گزارش خبرخودرو،گروه قطعه سازی کروز امسال در شانزدهمین نمایشگاه قطعات خودرو دستاوردهای بزرگ خود را به نمایش گذاشت و از ۱۱ مجموعه قطعات پیشرفته داخلی سازی شده رونمایی کرد که با استقبال بسیار بالای مسئولین و دست اندرکاران حوزه تولید مواجه شد.
ارتقای کیفی خودرو وابسته به تقویت ارتباط میان خودروسازان، قطعه‌سازان و مجموعه‌سازی‌ها است
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: تقویت ارتباط میان خودروسازان، قطعه‌سازان و مجموعه‌سازان بر ارتقای کیفیت و کاهش قیمت تمام شده و پیشرفت هر دو صنعت موثر است.
با اصلاح قیمت کارخانه و افزایش تولید و عرضه، قیمت خودرو در بازار کاهش می یابد
به گزارش خبرخودرو،عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور گفت: موضوع اصلاح قیمت ها فقط مختص خودرو نیست و بسیاری کالاها، از مواد غذائی گرفته تا محصولات پتروشیمی مشمول افزایش قیمت شده اند؛ قیمت مواد اولیه وسایر عوامل موثر بر قیمت تمام شده افزایش یافته است.
اصلاح قیمت خودرو خبر خوشی برای مصرف کننده بود
عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور:
به گزارش خبرخودرو،عضو هیات مدیره انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازی کشور گفت: خودروسازان اعلام کرده بودند که در صورت اصلاح قیمت ها، امکان افزایش تولید و در نتیجه اجرای طرح های فروش هفتگی خواهند داشت؛ این برای مصرف کننده خبر خوشی بود زیرا می توانست خودرو مورد نیاز خود را با قیمت مناسب تر تهیه کند.
مقیمی: با همت قطعه سازانی همچون کروز می توانیم آینده خودرو را تضمین کنیم
به گزارش خبرخودرو،فرشاد مقیمی مدیر عامل ایران خودرو گفت: کروز توانایی بالایی در تولید محصولات متفاوت در تیراژ بالا دارد و بزرگترین تامین کننده مجموعه ایران خودرو است. در این راستا با همت قطعه سازانی همچون کروز می توانیم در آینده خودروی داخلی باسطح پیشرفته تولید کنیم.
افزایش راندمان تولید و بهره وری ٬ هزینه های تولید در کروز را کاهش داده است
به گزارش خبرنگار خبرخودرو، علی یوسفی، مدیر فروش شرکت کروز در خصوص افزایش قیمت مواد اولیه و تاثیر آن بر کیفیت قطعات اظهار داشت: در سال جاری افزایش نهاده های تولید موجب افزایش قیمت محصول نهایی شد و از طرف دیگر کمبود نقدینگی در صنعت خودرو که ریشه آن در قیمت گذاری دستوری خودرو است موجب افزایش زیان انباشته خودروسازان و به تبع عدم پرداخت مطالبات زنجیره تامین شد.
تمرکز شرکت کروز بر ارائه بالاترین سطح کیفی محصولات است
به گزارش خبرخودرو، نشست خبری شرکت کروز با موضوع« تحقق داخلی سازی قطعات های تک در شرکت کروز» روز جاری(18 آبان ماه) با حضور اعضای هیأت مدیره این شرکت و جمعی از خبرنگاران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.
یازده مجموعه قطعه های تک بومی سازی شده گروه کروز رونمایی شد
با حضور رییس کمیسیون صنایع و معادن و نمایندگان مجلس شورای اسلامی وهمچنین معاون بازرسی کشور؛
به گزارش خبرخودرو،امروز با حضور رییس کیمیسون صنایع، معادن و دکتر سید مسعود خاتمی نماینده مردم گلپایگان و دکتر مجتبی توانگر عضو هیئت ریسه مجلس شورای اسلامی و غلامعباس ترکی معاون سازمان بازرسی کل کشور و دکتر مقیمی مدیرعامل ایران خودرومهندس پیر محمدی مدیرعامل ساپکو از یازده مجموعه قطعه پیشرفته خودرو که توسط گروه قطعه سازی کروز بومی سازی شده، رونمایی شد.
صفحه  از ۳۵
طراحی و تولید: "ایران سامانه"