صنعت
ضرورت ایجاد تنوع تولید و بهره مندی از تکنولوژی روز دنیا در صنعت خودرو
به گزارش خبرخودرو، رییس کمیته صمت ستاد آیت الله رییسی ضمن اشاره به سیر تحولات صنعت خودرو به تشریح راهکارهای ارتقا و توسعه صنعت خودرو پرداخت.
عرضه خودروی باکیفیت توسط خودروسازان / افزایش عمق ساخت داخل خودروهای مونتاژی
وزیر صمت در نشست با مدیران گروه خودروسازی بهمن تأکید کرد:
به گزارش خبرخودرو،وزیر صمت در نشست با مدیران گروه خودروسازی بهمن عرضه خودروی باکیفیت توسط خودروسازان تأکید کرد.
احیای صنایع تولیدی کشور در دستور کار دولت اسلامی قرار گرفته است
به گزارش خبرخودرو، رییس صمت ستاد آیت الله رییسی ضمن اشاره به چالش های موجود در صنایع مختلف کشور بر احیای این صنایع در دولت اسلامی آیت الله رییسی تاکید کرد.
قیمت‌گذاری خودرو باید منصفانه و به روز باشد
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: در آزادسازی قیمت خودرو یا تداوم قیمت‌گذاری دستوری، می‌بایست شریط انصاف و به روزرسانی در تعیین قیمت خودرو لحاظ شود.
به گزارش خبرخودرو، رییس کمیته صمت ستاد انتخابات آیت الله رییسی در حاشیه سفر آیت الله رییسی به استان آذربایجان شرقی ضمن تاکید بر احیای کارخانه بلبرینگ سازی تبریز عنوان کرد: به هیچ عنوان اجازه نمی دهیم کارخانه بلبرینگ سازی تبریز به دست نااهلان و رانت خواران اقتصادی دولت اصلاحات بیفتد و باید این کارخانه با جدیت تمام احیا شود.
به گزارش خبرخودرو، رییس کمیته صمت ستاد انتخاباتی آیت الله رییسی ضمن انتقاد از وضعیت فعلی صنعت کشتیرانی کشور، تقویت و بهره برداری از این صنعت را از مهم ترین برنامه های آیت الله رییسی دانست.
به گزارش خبرخودرو، رییس کمیته صمت ستاد انتخاباتی آیت الله رییسی به تشریح سیاست های راهبردی آیت الله رییسی در صنعت خودرو پرداخت.
لازمه تولید خودروهای جدید رقابت‌پذیری و پاسخگویی به انواع تقاضا است
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران ضمن ارزیابی روند ارتقای کیفی خودروهای داخلی و شاخصه‌های خرید خودرو به بیان استراتژی تولید خودروهای جدید پرداخت.
آزاد‌سازی بیش از ۲۰۳ هزار کیلومتر مربع از مساحت معدنی کشور در قالب ۱۰۱ پهنه اکتشافی در ۲۵ استان
مدیرکل دفتر امور اکتشافات خبر داد:
به گزارش خبرخودرو،مدیرکل دفتر امور اکتشاف از آزادسازی ۱۰۱ پهنه اکتشافی در ۲۵ استان کشور خبر داد.
افزایش قیمت خودرو حاصل رشد بهای تمام شده قطعات است
قیمت خودرو باید 20 تا 25 درصد افزایش بیابد
به گزارش خبرخودرو؛ عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: اعمال مصوبه 9 درصدی شورای رقابت، خودروسازان را موقتا از بلاتکلیفی در حوزه قیمت و فروش خارج می‌کند و آنها همچنان در حال چانه‌زنی با وزارت صمت، سازمان حسابرسی و سایر ارگان‌ها برای افزایش بیشتر قیمت‌ها هستند.
امضاء تفاهم نامه احیا مسئولیتهای اجتماعی شرکتها در قالب اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر صمت در ارومیه
در راستای برنامه وزیر صمت برای ورود شرکتهای بزرگ به عرصه مسئولیتهای اجتماعی انجام شد؛
به گزارش خبرخودرو،وزیر صمت در نشست امضای تفاهم نامه همکاری بین سازمان‌های منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو و صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران عنوان کرد: فرصت‌های بسیاری برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو فراهم است/ تغییرات مثبت در ریل صادراتی کشور طی ۶ ماهه گذشته بوجود آمد
قرارداد همکاری با خودروسازان خارجی باید بلندمدت و دارای ضمانت اجرایی باشد
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران ضمن اشاره به تجربه حضور خودروسازان خارجی در ایران همکاری مجدد با آنها را منوط به تعریف یک بازار باثبات و بلندمدت در قراردادها دانست.
فرمول قیمت‌‌گذاری شورای رقابت معیوب است
لزوم بازبینی مولفه‌های تاثیرگذار بر قیمت خودرو؛
به گزارش خبرخودرو، مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت گفت: وزارت صمت بر فرمول شورای رقابت در حوزه قیمت‌گذاری خودرو اشکالاتی را وارد می‌داند که قیمت پایه تعیین شده یکی از این اشکالات است.
رضایت مندی مشتریان در گرو ارتقای کمی وکیفی محصولات خودروسازان
به گزارش خبرخودرو،معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو ، داخلی سازی تولید را عاملی برای کاهش تاثیر تحریم ها در صنعت خودرو سازی عنوان کرد .
افزایش 15 تا 20 درصدی قیمت خودرو ضروری است
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران ضمن اشاره به تاثیر اندک نرخ ارز در قیمت خودرو قیمت‌گذاری کنونی شورای رقابت را مبتنی بر اصول اقتصادی ندانست.
اولویت های سه گانه معاونت امور صنایع وزارت صمت در سال تولید،پشتیبانی ها ومانع زادیی ها
معاون امور صنایع وزارت صمت اعلام کرد:
به گزارش خبرخودرو،معاون امور صنایع وزارت صمت با تبیین اولویت های سه گانه معاونت امور صنایع وزارت صمت در سال جاری اعلام کرد: توسعه و تعمیق ساخت داخل با محوریت خوداتکایی صنعتی ، تکمیل ظرفیت‌های ‌خالی واحدهای صنعتی با اولویت افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی صنایع منتخب وتسریع در تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع از جمله مهمترین برنامه های اجرایی در سال جاری است.
تولید حدود 991 هزار دستگاه خودرو در سال 99 یک اقدام جهادی بود
به گزارش خبرخودرو، مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت بر تحقق جهش تولید خودرو در سال 99 تاکید کرد و گفت: در صورت تامین ملزومات و رفع موانع تولید در سال 1400 برنامه تولید یک میلیون و 250 هزار دستگاه خودرو عملیاتی خواهد شد.
کدام شیوه فروش انتظار خودروسازان را می‌کشد؟
به گزارش خبرخودرو، مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت گفت: وزارت صمت با هر روشی که منتج به ساماندهی بازار، رسیدن خودرو با قیمت مناسب به دست مصرف‌کنندگان، حذف واسطه‌ها و خروج خودروسازان از زیان باشد، موافق است.
صنعت خودرو نیازمند نقشه راهی برای افزایش بهره‌وری است
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: می‌بایست نقشه راهی برای بهره‌ور کردن صنعت خودرو دیده شود که این موضوع همواره در وزارت صمت در دست بررسی بوده اما تاکنون نتیجه‌ای دربرنداشته است.
صفحه  از ۲۵
طراحی و تولید: "ایران سامانه"